Buscar
  • De festa en festa

Programa Falles 2018


Els esdeveniments i les activitats dels pròxims 3 messos

GENER

Divendres 19 de gener

  • 21.30 hores - Gala de la Cultura al Palau de les Arts

Dissabte 20 de gener

  • 18.00 hores - Gala de la Cultura Infantil al Palau de les Arts.

Divendres 26 de gener

  • 21:30 hores - Solemne exaltació de la Fallera Major de València, Rocio Gil Uncio, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 27 de gener

  • 18:00 hores - Solemne exaltació de la Fallera Major Infantil de València, Daniela Gómez delos Angeles, i la seua Cort d'Honor al Palau de la Música. A l'acabar l'exaltació, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dimarts 30 de gener i Dimecres 31 de gener

  • De 10:00 a 14:00 hores i de 16:00 a 21 .00 hores Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu dels Ciències.

FEBRER

Divendres 2 de febrer

  • 19:00 hores - Inauguració de l'Exposició del Ninot. A l'acabar, espectacle pirotècnic amb efectes de llum i color.

Dissabte 3 de febrer

  • 12:00 hores - Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries a l´Exposició del Ninot.

Dijous 8 de febrer

  • 21.30 hores - XI Gala de la Pirotècnia

Dissabte 10 de febrer

  • 09:00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l'Exposició.

  • 09:15 hores - Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet - Xirivella.

  • 10:30 hores - Benicalap- Campanar / Patraix / Mislata.

  • 11:45 hores - Pla del Real - Benimaclet / Jesús / Rascanya.

  • 13:00 hores - Quatre Carreres / la Creu Coberta / Algirós.

  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l'Exposició.

  • 16:00 hores- sector Botanic-la Petxina.

  • 17:00 hores -sector Algirós

  • 18:00 hores -sector Patraix

  • 19:00 hores -sector La Creu Coberta

Diumenge 11 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

  • 09:15 hores -sector Quart de Poblet - Xirivella.

  • 10:30 hores -sector Poblats al Sud.

  • 11:30 hores -sector Rascanya

  • 12:30 hores -sector La Roqueta -Arrancapins

  • 13:30 hores -sector Pla del Remei

  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

  • 16:00 hores -sector Pla de Reial - Benimaclet.

  • 17:00 hores -sector Benimàmet - Burjassot - Beniferri.

  • 18:00 hores-sector Pilar Sant Francesc

  • 19:00 hores -sector Benicalap - Campanar.

Divendres 16 de Febrer

  • 18:00 hores - Gala Infantil, entrega de Premis Delegacións d'Infantils i Joventut, i Esports al Palau de l'Exposició.

Dissabte 17 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major Infantil de València i les falleres majors infantils de les comissions al Palau de l'Exposició.

  • 09:15 hores Camins al Grau / Canyamelar - Grau - Natzaret / Russafa A- Russafa B.

  • 10:30 hores- Saïdia / Malva-rosa - Cabanyal-Beteró / Pilar - Sant Francesc. 11.45 hores La Roqueta / la Seu - la Xerea - el Mercat / Pla de Remei - Gran Via.

  • 13.00 hores Benimàmet - Burjassot - Beniferri / Botànic - la Petxina / el Carme.

  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions al Palau de l'Exposició i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. al Palau de l'Exposició.

  • 16:00 hores -sector La Seu - La Xerea - El Mercat

  • 17:00 hores – sector Saïdia.

  • 18:00 hores – sector Russafa A - Russafa B

  • 19:00 hores – sector Mislata

Diumenge 18 de febrer

  • 09.00 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMVal Palau de l'Exposició.

  • 09:15 hores -sector Camins al Grau

  • 10:30 hores -sector Malva-rosa - Cabanyal - Beteró.

  • 11:30 hores -sector Canyamelar - Grau - Natzaret.

  • 12:30 hores -sector El Carmen.

  • 15:45 hores - Intercanvi de fotografies entre la Fallera Major de València i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or amb Fulles de Llorer i Brillants per la FMV al Palau de l'Exposició.

  • 16:00 hores -sector Jesús.

  • 17:00 hores -sector Quatre Carreres

  • 18:00 hores-sector Olivereta.

Divendres 23 de febrer

  • 21.00 hores - Gran Gala Fallera al pavelló 5 de la Fira de València.

Diumenge 25 de febrer

  • 07:30 hores - Macrodespertà i "despertà" Infantil.

  • 07.40 hores - "despertà". En acabar, final amb un terratrèmol espectacular. A continuació, s'oferirà un esmorzar faller a tots els participants.

  • 12.00 hores -Entrada de Bandes de Música.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

  • 20.00 hores - "Crida" a les Torres dels Serrans. En acabar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic

MARÇ

Dijous 1 de març

  • 14.00 hores - ECOEMBES premi a la falla que haja reciclat mes vidre. "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Divendres 2 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

  • 21.00 hores - Gran Gala de l'Esport.

Dissabte 3 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

  • 18.00 hores - Cavalcada del Ninot per l'itinerari següent: Eixida de la Glorieta, pel carrer de la Pau, Sant Vicent, plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final al carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcada l'entrada de les primeres peces de la falla minicipal.

  • 00.00 hores - "mascletà" de colors a la plaça de l'Ajuntament

Diumenge 4 de març

  • 10.00 hores - Concurs del "Cant de l'Estoreta", organitzat per la Falla Plaça de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dilluns 5 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimarts 6 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dimecres 7 de març

  • 12:00 hores - A l'esplanada de la Plaça de Bous, inauguració de la XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dijous 8 de març

  • 12:00 hores - A l'esplanada de la Plaça de Bous, XIX edició de Fotur. La Gran orxatada i Taronjada Fallera 2018 ,.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

  • 18.00 hores - Homenatge de les Forces Armades a les falleres majors de València.

Divendres 9 de març

  • 12:00 hores - Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de "l'Antigor".

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

Dissabte 10 de març

  • 00.00 hores - "Mascletà" nocturna la plaça de l'Ajuntament.

Diumenge 11 de març

  • 11:30 hores Concert Extraordinari de Falles, per la Banda Municipal de València

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

  • 19.00 hores –Cavalcada del Patrimoni organitzada per l´Excm. Ajuntament.

Dilluns 12 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimarts 13 de març

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

Dimecres 14 de març

  • 14:00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

  • 17:00 hores - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil.

  • 17:30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del "Ninot Indultat" infantil del 2018.

  • 17:45 hores - Retirada dels ninots infantils per les comissions falleres.

Dijous 15 de març

  • 09.00 hores - "Plantà" de totes les falles infantils.

  • 14.00 hores- "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

  • 17.00 hores - Clausura de l'Exposició del Ninot.

  • 17.30 hores- Lectura del veredicte popular i proclamació del "Ninot Indultat" del 2018.

  • 17.45 hores - Retirada dels ninots per part de les comissions falleres.

  • 18:00 hores -Visita de les Falleres Majorsde València i les seues Corts d'Honor al parc de bombers de l'Avinguda de la Plata.

  • 00.0 hores - "L'albà" de les falles en tota la ciutat, amb espectacle pirotècnic a la Plaça de l'Ajuntament.

Divendres 16 de març

  • 09.00 hores - "Plantà" de totes les falles.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

  • 16.30 hores -A la tribuna instal•lada davant l'Ajuntament, lliurament de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, així com de presentacions infantils, Cavalcada del Ninot i llibrets de falla.

  • 00.00 hores - Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda.

Dissabte 17 de març

  • 09:00 hores - A la tribuna instal•lada davant l'Ajuntament, lliurament dels premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, així com pels concursos de carrers adornats i il•luminats, presentacions de llibrets de falla.

  • A les 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament

OFRENA - CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: El Carme

  • 16:15 hores: Benicalap

  • 17:30 hores: Campanar

  • 18:30 hores: La Roqueta - Arrancapins

  • 20:00 hores: Olivereta

  • 21:30 hores: Saïdia

  • 23:00 hores: Cases Regionals

  • 23:35 hores: Juntes Locals

  • 23.40 hores: Falla Santa Maria Micaela - Martí l'Humà

  • 23.45 hores: Fallera Major Infantil de València i Cort d'Honor.

OFRENA - CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Poblats Al Sud

  • 16:30 hores: Quatre Carreres

  • 18:00 hores: Pla del Remi - Gran Via

  • 19:00 hores: Benimamet- Burjassot - Beniferri

  • 20:45 hores: Malva-rosa - Cabanyal - Beteró

  • 22:00 hores: Algiros.

  • 01:00 hores - Castell de focs artificials a passeig de l'Albereda.

Diumenge 18 de març

  • 10:30 hores - Homenatge al poeta Maximiliano Thous, al seu monument, situat a l´encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous, amb la col•laboració especial de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.

  • 12.00 hores - Homenatge al mestre Serrano, que tindrà lloc al seu monument de l'avinguda del Regne de València.

  • 14.00 hores - "Mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

OFRENA CARRER SANT VICENT

  • 15:30 hores: Botanic - La Petxina.

  • 16:30 hores: Quart de Poblet - Xirivella

  • 18:00 hores: Jesus.

  • 19:00 hores: Mislata.

  • 20:00 hores: La Creu Coberta

  • 21:00 hores: El Pilar - Sant Francesc.

  • 22:00 hores: Patraix

  • 23:00 hores: La Seu - El Mercat

  • 23:30 hores: Cases Regionals

  • 23:45 hores: Falla Plaça de la Mercè

  • 23:50 hores: Fallera Major de València i Cort d'Honor.

OFRENA - CARRER DE LA PAU

  • 15:30 hores: Rascanya.

  • 16:45 hores: Camins al Grau.

  • 18:30 hores: Russafa A.

  • 19:15 hores: Russafa B.

  • 20:00 hores: Pla del Reial - Benimaclet.

  • 21:30 hores: Cabanyal - Grau - Natzaret.

  • 22:45 hores: La Xerea

  • 01.30 hores GRAN "NIT DEL FOC" Castell de focs artificials al passej de l'Albereda.

Dilluns 19 de març

  • 11.00 hores - En el pont de Sant Josep, les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor faran una ofrena de flors davant la imatge del Patriarca. En acabar l'acte, "mascletà" patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

  • 12.00 hores - Missa solemne en honor de Sant Jose a la Seu de València, oficiada per l'arquebisbe de València, monsenyor Antonio Cañizares, oferta per Junta Central Fallera i el Gremi de Fusters, amb l'assistència de les Falleres Majors de València i les seues Corts d'Honor.

  • 14.00 hores - "mascletà" a la plaça de l'Ajuntament.

  • 19.00 hores - Cavalcada del Foc pel carrer de Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta la Mar.

  • 22.00 hores- "cremà" de les falles infantils.

  • 22.30 hores - "cremà" de la falla infantil que ha obtingut el primer premi de la secció especial.

  • 23.00 hores - "cremà" de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament.

  • 00.00 hores - "cremà" de totes les falles de València.

  • 00.30 hores - "cremà" de la falla que ha obtingut el primer premi de la secció especial.


#Falles2018 #ProgramaOficial2018 #JCF

© 2012 - 2020 De festa en festa 2.0

Tots els drets reservats. No ens fem responsables de les noticies publicades per els nostres col.laboradors

  • Facebook
  • Twitter
  • Gris Facebook Icono
  • Instagram
  • YouTube
  • Pinterest - Círculo Negro
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now