Buscar
  • De festa en festa

Programa oficial de les Falles 2020

Actualizado: 18 de dic de 2019

Tots els actes oficials de la Junta Central Fallera, presentats esta nit en el Ple de JCF.

Falla L´Antiga Campanar 2019 // Arxiu

Actualitzat: (21:30h -- 18-12-2019)


Divendres 10 gener

21h Gala de la Cultura en el Palau de Congressos de Valencia


Dissabte 11 de gener

18:00 h. Gala de la Cultura Infantil en el Palau de Congressos de Valéncia.


Dissabte 25 de gener

19:30h En el Palau de Congressos, Solemne Exaltació de la fallera major de Valéncia, Consol Llobell, i la seua cort d'honor. A continuació espectacle pirotècnic.


Diumenge 26 de gener

17:30h En el Palau de Congressos, Solemne Exaltació de la fallera major infantil de Valéncia, Carla García, i la seua cort d'honor. A continuació espectacle pirotècnic


Dimarts 28 i Dimecres 29 de gener

De 10:00 a 14:00h i de 16:00 a 21:00h Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.


Dijous 30 de gener

21h XIII Gala de la Pirotècnia


Divendres 31 de gener

19h Inauguració de la Exposició del Ninot en la Ciutat de les Arts i les Ciències

A continuació, espectacle pirotècnic


Dissabte 1 de febrer

De 10h a 14h Fira del Col·leccionisme de JCF en Museu Princep Felip


Diumenge 2 de febrer

10h En el carrer Montán, Cant de l´Estoreta de la Falla Blocs Platja


Divendres 7 de febrer

19h Presentació del llibre faller i activitats


Dissabte 8 de febrer

9h Intercanvi de fotografíes de la fallera major infantil de Valencia amb les falleres majors infantils de les comissions.

9:15h Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya 10:30h  Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós 11:45h Olivereta / Poblats al Sud / Quart de Poblet – Xirivella 13h Benicalap – Campanar / Patraix / Mislata

15:45h Intercanvi de fotografíes de la fallera major de Valencia amb les falleres majors de les comissions

15:45h Botanic – La Petxina 16:45h Pla del Remei – Gran Via 17:45h Roqueta-Arrancapins 18:45h Rascanya 19:30h Poblats al Sud


Diumenge 9 de febrer

9h Intercanvi de fotografíes de la fallera major de Valencia amb les falleres majors de les comissions

9:15h Patraix 10:30h Olivereta 11:30h Quatre Carreres 12:30h Jesús 13:30h El Carmen


15:45h Intercanvi de fotografíes de la fallera major infantil de Valencia amb les falleres majors infantils de les comissions 15:45h Mislata 16:45h Canyamelar-Grau-Nazaret 17:45 h Malvarrosa-Cabanyal-Beteró 19h Camins al Grau


Divendres 14 de febrer

20h Gala infantil en el Palau de la Exposició

Entrega Premis Delegració d´Infantils-Joventut i esports


Dissabte 15 de febrer

9h Intercanvi de fotografies de la fallera major infantil de Valencia amb les falleres majors infantils de les comissions

9:15h La Roqueta / La Seu - Xerea - Mercat / El Carme

10:15h Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic-La Petxina / Pla de Remei - Gran Via.

11:30h Camins al Grau / Canyamelar - Grau - Natzaret / Russafa A i B.

13h Zaidía / Malva-rosa - Cabanyal - Beteró / Pilar - Sant Francesc.


15:45h Intercanvi de fotografies de la fallera major de Valencia amb les falleres majors de les comissions

16h Quart de Poblet - Xirivella

17h La Creu Coberta

18h La Seu – La Xerea – El Mercat

18:45h. Zaidía

19:30h Algirós


Divendres 21 de febrer

21h Gala Fallera de les Juntes Locals


Divendres 28 de febrer

21h Gala Fallera


Dissabte 29 de febrer

11h Visita al Parc de Bombers de la fallera major infantil

20h Espectacle pirotècnic d´Amstel (lloc per determinar)


Diumenge 1 de març

Dia de la Crida

07h Plegaria a Santa Bàrbara en l´Església de Sant Joan del Hospital

07:20h Desperta infantil

07:30h Macrodespertà. Al finalitzar, final amb terratremol.

Desajuni faller

12h Entrada de Bandes de Musica. Eixida desde la Plaça de la Reina- Sant Vicent- Plaça de l´ Ajuntament. A continuació, interpretació conjunta de "El Fallero"

14h Mascletà, en la Plaça de l´Ajuntament

20h Crida, en les Torres de Serrans. Al finalitzar, efectes de llum i color amb espectacle pirotècnic


Dilluns 2 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament


Dimarts 3 de març

14h Mascletà, Plaça de l'Ajuntament

20:30h Gala de l´Esport de JCF a l´Auditori Reina Sofia


Dimecres 4 de març

12h Visita de les falleres majors a la Policia Local

14h Mascletà, Plaça de l'Ajuntament


Dijous 5 de març

14h Mascletà, Plaça de l'Ajuntament


Divendres 6 de març

12h Eixida de la Ronda Fallera de Cotxes de l´Antigor, des de la Plaça de l´Ajuntament

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

Per la vesprada, inauguració artística de les comissions participants en la Categoría A


Dissabte 7 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

17:30h Cavalcada del Ninot

Itinerari: Glorieta, Pau, Sant Vicent, Pl.Ajuntament, Marqués de Sotelo, tancant la cavalcada l´entrada de les primeres peces de la falla municipal

Ordré de participació:

Quart-Palomar García Lorca-Oltá Ramiro de Maeztu-Leones Albacete-Marvá Periodista Gil Sumbiela-Azucena Dr. Gil y Morte-Dr. Vila Barberá Archiduque Carlos-Xiva Alcácer-Yátova

18:30h En la demarcació de Pío XI-Fontanars, Entrada Mora i Cristiana dels Alforins

18:30h En la demarcació de Jacinto Benavente - Reina Doña Germana, Entrada Mora i Cristiana

00h Mascletà de colors, Plaça de l´Ajuntament

00h - 04h Verbenes en les demarcacions


Diumenge 8 de març

10h Cant de l´Estoreta de la Falla Plaça del Arbre, en la Plaça del Carme

11h Visita de la FMV i Cort d´honor al Parc de Bombers de l´Av. de la Plata

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament


Dilluns 9 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament


Dimarts 10 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

*Durant el dia, inici de l´instalació de les carpes ubicades en solars


Dimecres 11 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

*Durant tot el dia, inici de l´instalació de les carpes ubicades en zones que no afecten a la EMT


Dijous 12 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

18h Festa de les Forces Armades

* Durant el dia, inici de l´ instalació de les carpes en zones autoritzades en la ciutat


Divendres 13 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

18h Cavalcada del Patrimoni

Recorregut: Llotja, María Cristina, Plaça de l´Ajuntament (per confirmar)

00h Mascletà de colors, Plaça de l´Ajuntament


Dissabte 14 de març

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

17h Cloenda de l´Exposició del Ninot Infantil

17:30h Llectura del veredicte popular i proclamació del Ninot Indultat Infantil

17:45h Recollida dels ninots per les comissions en l´Exposició

00h -04h Verbenes


Diumenge 15 de març

9h Inici de la visita a les falles infantils pels jurats qualificadors

14:00h Mascletà, Plaça de l'Ajuntament

17:00h Cloenda de l'Exposició del Ninot

17:30h Llectura del veredicte popular i proclamació del "Ninot Indultat".

17:45h - Recollida dels ninots per part de les comissions en l'exposició del Ninot, a la Ciutat de les Arts i les Ciències

Durant la vesprada

En la seu de la Junta Central Fallera, llectura dels premis de les Falles infantils (el de la Secció Especial sol donar-se a conéixer sobre les 21 hores)

00:00h «L´Albà dels Falles». Espectacle pirotècnic en la Plaça de l'Ajuntament i disparada de carcasses en totes les demarcacions de la ciutat


Dilluns 16 de març

9h Inici de la visita a les falles pels jurats qualificadors

14h Mascletà, Plaça de l'Ajuntament.

16:30h – En la tribuna instal·lada davant l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils.

Durant la vesprada

En la seu de la Junta Central Fallera, lectura dels premis de les falles grans (el de la Secció Especial sol donar-se a conéixer sobre les 21 hores)

00:00h – Castell de focs artificials al passeig de l'Albereda.

00:00 - 4:00h Revetles en les demarcacions


Dimarts 17 de març

9h En la tribuna instal·lada davant l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles grans

14h Mascletà Plaça de l'Ajuntament

15:30h Ofrena de Flors a la Verge dels Desemparats


Per el carrer de la Pau

15.30 h.: Pla del Remei – Gran Via 16.45 h.: Benimamet- Burjassot - Beniferri 18.30 h.: Malva-rosa – Cabanyal - Beteró 19.45 h.: Algiros 20.45 h.: Poblats Al Sud 22.15 h.: Quatre Carreres


Per el carrer de Sant Vicent

15.30 h.: Campanar 16.30 h.: La Roqueta – Arrancapins 18.00 h.: Olivereta 19.45 h.: La Saïdia 21.15 h.: El Carme 22.00 h.: Benicalap 23.15 h.: Cases Regionals 23.25 h.: Juntes Locals 23.35 h.: Falla de la FMIV Carla Garcia, la Falla Ramiro de Maetzu – Lleons. 23.40 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant. 23.45 h.: Últimes 5 FFMMIV. 23.50 h.: FMIV i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.


01h Castell de focs artificials en el Passeig de l´Albereda

00h - 04h Retveles en les demarcacions


Dimecres 18 de març

10:30h Homenatge a Maximilià Thous, en el seu monument, situat en el encreuament dels carrers de Sagunt i Maximilià Thous

12h Homenatge al Mestre Serrano, en el seu monument de la avinguda del Regne de Valencia

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

15:30h Ofrena de Flors a la Verge dels Desamparats


Per el carrer de la Pau

15.30 h.: Russafa A

16.30 h.: Russafa B 17.15 h.: Pla del Reial – Benimaclet 19.00 h.: Canyamelar – Grau - Natzaret 20.00 h.: La Xerea 20.30 h.: Rascanya 22.00 h.: Camins al Grau


Per el carrer de Sant Vicent

15.30 h.: Jesús 16.45 h.: Mislata 18.00 h.: La Creu Coberta 19.15 h.: El Pilar – Sant Francesc 20.15 h: Patraix 21.30 h.: La Seu – El Mercat 22.00 h.: Botanic – La Petxina 23.00 h.: Quart de Poblet – Xirivella. 00.30 h.: Cases Regionals. 00.40 h.: Entitats Convidades. 00.50 h.: Falla de la FMV Consuelo Llobell la Falla Albacete – Marvá. 00.55 h.: Comitiva Oficial delagaciones de Múrcia, Castelló i Alacant. 01.00 h.: Últimes 5 FFMMIV. 01.00 h.: FMV. i C.H., Components de JCF i BANDA MUNICIPAL de València.


01:30h Nit del Foc, en el Passeig de l´Albereda

00h-04h Retveles en les demarcacions


Dijous 19 de març

11h Ofrena a Sant Josep en el pont del mateix nom

12h Missa en honor a Sant Josep en la Catedral

14h Mascletà, Plaça de l´Ajuntament

19h Cavalcada del Foc per el carrer de Colom

19h Parada Mora en la Falla Almirante Cadarso - Conde Altea

22h Cremà de les falles infantils

22:30h Cremà de la falla infantil guanyadora del primer premi de la Secció Especial

23h Cremà falla infantil de la Plaça de l´Ajuntament

00h Cremà de totes les falles

00:30h Cremà de la falla guanyadora del primer premi de la Secció Especial

01h Cremà de la falla de la Plaça de l´Ajuntament


Durant la matinada "Cremà" de les falles en totes les barriades, especialment en el centre de la ciutat, en funció dels bombers.


No ens fem responsables dels canvis que puguen ser modificats per la Junta Central Fallera.


#Falles2020 #Falles20dfef #ProgramaOficial2020

© 2012 - 2020 De festa en festa 2.0

Tots els drets reservats. No ens fem responsables de les noticies publicades per els nostres col.laboradors

  • Facebook
  • Twitter
  • Gris Facebook Icono
  • Instagram
  • YouTube
  • Pinterest - Círculo Negro
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now